top of page

Підтримка транс*людей в Україні та за її межами: моніторинг, розуміння та боротьба з насильством

Transgender Europe (TGEU) спільно з групою українських транс*активіст_ок, серед яких є представниця Trans*Generation, проводять велике дослідження, що має на меті відстежити, зрозуміти та боротися з насильством і дискримінацією щодо транс*людей в Україні та за її межами. TGEU 

використовуватимуть ці дані для адвокації на рівні ООН та ЄС.

 

Ви можете поділитися власним досвідом або поширити інформацію, щоб допомогти іншим зв’язатися з нами!

Заклик до дії: Повідомте про насильство та дискримінацію щодо транслюдей в Україні та з України

Від повномасштабного військового вторгнення росії постраждали всі українці. Але маргіналізовані групи населення, зокрема й транс-люди, наражаються на набагато більший ризик.

Існує багато видів дискримінації, яких зазнають саме транс-люди – від воєнного стану, спрямованого на утримання в країні чоловіків у віці від 18 до 60 років, що фактично перешкоджає виїзду багатьох транс-людей з України, до більш частих випадків гендерно зумовленого насильства. Але в цілому, вплив війни на трансгендерних людей недостатньо вивчений. Це дослідження, що проводиться транс-людьми для транс-людей, має на меті виправити цю ситуацію та переглянути ці наративи.

Чому ці дані важливі?

Щоб надавати кращі послуги та запобігати насильству, ми повинні спочатку зрозуміти проблему. Це опитування допоможе нам зрозуміти, з якими видами насильства стикаються транс-люди в Україні та за її межами. Ми також дізнаємося, де це насильство відбувається та які ситуації є найбільш небезпечними.

Маючи цю інформацію, ми виступатимемо за кращий захист і підтримку, особливо на рівні ООН та ЄС.

По-друге, оскільки цей проєкт очолюють транс-люди, ми сподіваємося мінімізувати бар’єри, з якими стикаються транс-люди, повідомляючи про насильство та дискримінацію.

Як ці дані будуть використані?

Ці дані будуть анонімізовані та опубліковані у вигляді звіту в 2024 році. Ми використовуватимемо цей звіт, щоб зрозуміти, які форми насильства та дискримінації є найбільш поширеними щодо до транс-людей в Україні та за її межами. Ці дані будуть використані для адвокації кращого захисту в тих сферах, які найбільше цього потребують.

Хто може повідомити про насильство?

Будь-яка транс-людина, яка зазнала насильства або дискримінації, може подати заяву.

Крім того, будь-які союзники, які контактували з транс-людиною, що зазнала дискримінації або насильства, можуть подати заяву від імені цієї людини, за її згодою.

Що ви маєте повідомити?

Ми хочемо мати чітку та цілісну картину. Будь ласка, повідомляйте про будь-які з наведених нижче випадків, якщо вони трапилися з транс-людьми в Україні або з транс-людьми, які залишили Україну.

  • Фізичне або сексуальне насильство

  • Психологічне насильство, тобто знущання або переслідування

  • Емоційне насильство, тобто сімейна зневага, жорстоке поводження з боку партнерів

  • Систематична дискримінація, тобто відмова в послугах, охороні здоров’я, освіті; проблеми на кордоні

  • Відмова у наданні притулку за ознакою ґендерної ідентичністі

  • Пошкодження майна або мова ворожнечі, тобто вандалізм, пов’язаний з ґендерною ідентичністю

  • Воєнні злочини, тобто катування

bottom of page