20 листопада відмічається День пам'яті трансгендерних людей, що загинули через трансфобію. Ми згадали історію цього дня та провели акцію, спрямовану на привернення уваги суспільства до злочинів, що здійснюються на грунті ненависті до транс*персон

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТРАНСГЕНДЕРНИХ ЛЮДЕЙ

28 листопада 1998 року поліція штату Массачусетс виявила темношкіру транс-жінку на ім'я Ріта Хестер мертвою у власній квартирі: вона отримала щонайменше 20 ножових поранень в груди. Убивця не взяв нічого з дому: навіть золоті прикраси Ріти залишилися на ній. Що могло послужити мотивом такого жорстокого вбивства? Родичі Хестер і активіст_ки зійшлися на думці, що найбільш імовірною причиною було неприйняття і ненависть до трансгендерних людей - трансфобія. Злочин залишився нерозкритим.

Рік потому транс-активістка Гвендолін Енн Сміт запропонувала оголосити 20 листопада Днем пам'яті жертв трансфобії, що покликаний вшанувати пам'ять тих, хто став жертвами злочинів на грунті трансфобії, і привернути увагу до проблем транс-спільноти. Вона також запустила веб-сайт, де щорічно оновлюються списки убитих на грунті ненависті транс-людей з різних країн і континентів. Так, за даними європейської трансгендерної організації TGEU, у період із 1 жовтня 2019 по 30 вересня 2020 було зареєстровано 350 убивств транс-людей.

На честь цього дня Trans*Generation в колаборації з іншими транс*ініціативами України зробили інсталяції з силуетами людей з транс*серцем. Це символізує те, що ми пам'ятаємо всіх загиблих. В акції прийняли участь Київ, Запоріжжя, Дніпро, Суми і Херсон.

Переглядайте публікації до Дня пам'яті жертв трансфобії в соцмережах за хештегом #TDOR_2020_ua
Made on
Tilda