ДОБІРКА ВІДОМИХ І НЕ ДУЖЕ КІНОСТРІЧОК НА ТЕМУ ТРАНСГЕНДЕРНОСТІ

СВІТЛО, КАМЕРА, МОТОР!

1. Дівчина з Данії (2015 р.)

Лауреат премії «Оскар» Едді Редмейн і чарівна Алісія Вікандер у пронизливій історичній драмі, яка заснована на реальних подіях і розповідає про життя першої відкритої транс*жінки в історії - Лілі Ельбе.

Сюжет:
В середині 1920-х років в Копенгагені художниця-портретистка Герда Вегенер просить свого чоловіка, популярного художника-пейзажиста Ейнара Вегенера, підмінити жіночу модель, яка спізнюється, щоб позувати для картини, над якою працює Герда.
Позування в якості жіночої фігури розкриває гендерну ідентичність Ейнара як жінки, яка називає себе Лілі Ельбе.
The Danish girl
Художні стрічки
2. Дівчина (2018 р.)

Це бельгійський драматичний фільм 2018 року, перша повнометражна робота режисера Лукаса Донта в співавторстві з Анжелою Тійссенс.
На створення «Дівчини» Донта надихнула Нора Монсекур, трансгендерна бельгійська танцівниця, з якою він познайомився, коли йому було 18, а їй 15 років.

Сюжет:
Лара Верхеген - 15-річна трансгендерна дівчина, яка прагне стати професійною балериною і вступає до престижної школи голандського балету.
The_Girl_transgender_movie
3. Хлопці не плачуть (1999 р.)

Американська кримінальна драма, знята режисеркою Кімберлі Пірс за сценарієм, написаним спільно з Енді Бінен.

Сюжет:
Брендон Тіна був популярним хлопцем в невеликому місті у Небрасці. Він вів звичайний спосіб життя: пив, гуляв, катався на серфінгу, бив машини, бився, спокушав жінок. І всі жінки були від нього в захваті. Але у нього була таємниця, і коли вона була розкрита, життя Брендона перетворилося на кошмар...
Boys_Don't_Cry
4. Моє життя в рожевому кольорі (1997 р.)

Художній фільм, знятий бельгійським режисером Аленом Берлінером за сценарієм, написаним у співавторстві з Кріс Вандер Стапп в 1997 році.

Сюжет:
Семирічна Людовик Фабр мріє бути дівчинкою, незважаючи на те, що народилася хлопчиком. Їй здається природним одягатися в сукню і грати з ляльками, незважаючи на жарти і зауваження батьків і косі погляди сусідів. Начальник батька, що живе по сусідству, був шокований висловленим Людовіком бажанням вийти заміж за його сина, коли подорослішає. Поступово навколо сім'ї Фабр виникає стіна непорозуміння, на їхню адресу лунають глузування і загрози.


My_Life_in_Pink_transgender_movie
5. Дівчина, схожа на мене: історія Гвен Араухо (2006 р.)

У 2006 році американська режисерка Агнешка Холланд створила драматичну кінострічку, сюжет якої заснований на реальній історії короткого життя транс*жінки Гвен Араухо, що стала жертвою жорстокого вбивства.

Сюжет:

З хлопчиком Едді Араухо з раннього дитинства було щось не так: йому подобалося приміряти мамині сукні та робити макіяж. Йшли роки, і підліток вже не міг приховувати, що він сильно відрізняється від людей, що його оточують. Едді відчуває себе жінкою, яка народилася в чоловічому тілі. Він нарешті змінює своє ім'я на Гвен, починає жити як жінка, але стає об'єктом ненависті і глузувань.


A_Girl_Like_Me_transgender_movie
1. Леді доблесть: Історія Крістен Бек (2014 р.)

У фільмі «Леді Доблесть» колишній морський котик США Крістофер Бек вирушає на нову місію як Крістін Бек, відкрита Трансгендерна жінка. У 2011 році, після 20 років служби в команді SEAL Team 1, вона пішла зі служби, але продовжувала приховувати свою ідентичність, працюючи на уряд США і Пентагон. У 2013 році, через півтора року після виходу на пенсію, Крістен публічно заявила про себе через LinkedIn і підтвердила свою справжню ідентичність на каналі CNN's Anderson Cooper 360, захопивши зненацька багатьох друзів і родину. Хоча багато людей підтримали її, частина публіки висловила більше засудження, ніж вона очікувала. Після закінчення служби, якій вона присвятила все життя, Крістен дізнається, що її боротьба за життя, свободу і прагнення до щастя не закінчилася на полі битви.Документальні стрічки
Lady_Valor_transgender_movie
2. Історія Брендона Тіни (1998 р.)

Для своїх дівчат він був прекрасним принцом. Його вбивці вважали його збоченцем. Історію Брендона Тіни можна по праву назвати «Американською трагедією». Документальна стрічка розповість нам про Брендона Тіну (Тіна Брендон) - трансгендерного чоловіка, вбитого в 1993 році в Небрасці, США. Історію його життя переказують рідні, друзі; також надаються матеріали кримінальної справи і фотографії. «Історія Брендона Тіни» послужила основою для оскароносного фільму «Хлопці не плачуть» (1999).


The_Brandon_Teena_Story
3. Париж у вогні (1980 р.)

«Фільм не змінює світ. Фільм може змінити свідомість і бути освітнім » - так про свою картину «Paris is Burning» говорить режиссерка Дженні Лівінгстон. У наші дні «Париж у вогні» примітний тим, що розкриває андеграундні коріння багатьох термінів і понять, які щільно увійшли в наш нинішній лексикон. Документальний фільм розповідає про сцену афро-американських і латино-дрег-балів в Нью-Йорку. У ньому Лівінгстон зняла історії вогерів, дрег-квін і трансгендерних жінок 80-х, серед яких такі персонажі як Willi Ninja, Pepper LaBeija, Venus Xtravaganza і Dorian Corey.

Paris_is_Burning_transgender_movie
4. Транс-список (2016 р.)

Цей фільм присвячений досвіду американців, які ідентифікують себе як трансгендерні люди. Їхні розповіді зовсім не схожі одна на одну. Трансгендерні люди, гендер-квіри, бігендери і небінарні люди - лише частина спектру ідентичностей транс*спільноти. Перед нами 11 історій реальних людей про ідентичність, сім'ю, кар'єру, любов, боротьбу і досягнення. Багато американців не знають, що таке трансгендерна спільнота, в результаті чого її учасники та учасниці часто стикаються з дискримінацією і позбавлені рівних можливостей. У багатьох штатах базові потреби трансгендерних людей як і раніше залишаються поза зоною уваги: їм важко отримати доступ до нормальних житлових умов, освіти і роботи. У наш час рівень насильства по відношенню до транс*людей, особливо кольорових трансгендерних жінок, дуже високий. Фільм покликаний розповісти про досвід американської трансгендерної спільноти. Автори показали його складність і різноманітність через історії про доброту, сміливість, перемогу і тріумфи.

The_Trans_List_movie
5. Кличте мене Маріанною (2015 р.)

Маріанні 40 років. Ця приваблива жінка готується до операції з корекції статі і судиться з батьками. Мати віддаляється від неї, а друзі ігнорують. Жінка знаходить притулок в театральній трупі, де під час репетиції біографічної п'єси вона починає краще усвідомлювати те, що відбувається. День операції наближається, а у Маріанни спалахує неймовірний роман з чоловіком, який дарує їй надію. Її гнітить думка про втрату сім'ї, але, можливо, це і є та ціна, яку потрібно заплатити за можливість повернутися до себе справжньої? «Кличте мене Маріанною» Кароліни Белявської - це ода праву на вибір ідентичності і непередбачуваним поворотам долі.
Call_Me_Marianne_transgender_movie
Бонусні короткометражки
1. BOY (2014 р.)

16-річний Емілі завжди був хлопчиком всередині. Його велика життєва боротьба полягає в тому, що його мати хоче щоб Емілі був дівчиною і не може прийняти самосприйняття Емілі. Напередодні Великоднього обіду Емілі приймає рішення кардинально щось змінити. Тож якими будуть наслідки його вчинку?
BOY_transgender_short
2. The Real Thing (2017 р.)

Коли військовий повертається додому, часто вдома на нього чекають зміни . Для штатного сержанта Майкла Вальце основна зміна полягає в його дитині. Доки він перебував на службі, його дочка почала трансгендерний перехід і стала жити відповідно своїй справжній ідентичності. Сьогодні він здивує її, повернувшись додому.
Батьківська любов безумовна. Вона перевершує те, що людина пам'ятає про свою дитину.

The_Real_Thing_transgender_short
Made on
Tilda